You are here:

GIN SAFARI TANDEM

E-mail Vytlačiť PDF

Gin-Safari-tandem-paraglider

 


Sezóna  sa skončila a konečne Vám môžem povedať niečo bližšie o novom tandeme od GINU - SAFARI.

Uskutočnil som počas sezóny niekoľko desiatok letov, vždy sa jednalo o skutočné termické lety,  nie aby som odviezol čo najviac pasažierov, ale aby mali z toho čo najlepší pocit a odniesli si z lietania len to najlepšie a najkrajšie.

Začal by som samozrejme veľkosťou.  Lietam na veľkosti 42 od 130-221kg  na sedačke GIN  Safari pilot, môj pasažier si to užíva v sedačke GIN Safari passenger. Padáčik s celou výstrojou  neváži ani 20kg čo je naozaj málo.

Prevedenie celého padáku je úplne bezchybné, keďže GIN má tie najlepšie  mašiny a technológie. Samozrejme nábežka je riešená, tak ako u najnovších padákov, bez tvrdých výstuh, iba silónové prúty, to umožňuje padáku udržať si presný profil, čo sa prejaví aj na celkovom výkone krídla a neskutočnej perfektnej manévrovateľnosti.

Štart je úplne fantastický,  je úplne jedno, či štartujete na kríža, alebo dopredne. Padáčik s ľahkosťou vyskočí nad hlavu, vôbec nemá tendenciu predstreliť dopredu. Má jednu super vlastnosť, že naozaj aj za bezvetria sa dá hneď po štarte perfektne dobrzdiť a tým netreba až tak bežať, to znamená, že blízko minimálnej rýchlosti  má ešte stále slušný výkon.

Po odpútaní od zeme vám padáčik dá hneď najavo, že nie je žiadny komoťák.  Jeho riadenie je neskutočne presné a dokážete sa otočiť aj v slabej termike na veľmi malom polomere, pričom nestráca výšku. Mal som možnosť porovnať sa s dobrými pilotmi na single padákoch v stúpaní a verte mi, nejako nám neodskakovali, niekedy som mal pocit rovnakého stúpania.

Túto vlastnosť dobrej obratnosti a stúpavosti považujem za prioritnú, vďaka tomu sa udržíte aj v slabých podmienkach. Padák ma neskutočne dobrú odozvu na pilota a dáva zreteľne najavo, kde je treba v termike pritvrdiť a kde zasa povoliť.

Ideme ďalej, ak sa už dostanete do dostatočnej výšky a chcete skúsiť nejaký ten prelet, vrelo odporúčam, výkon je neskutočný, výrobca to nejako strašne nevyzdvihuje  na svojich stránkach, ale v porovnaní s výkonnými krídlami En B,C,D padák nezaostáva na vypustených trimoch, niekedy som mal pocit, že kĺže o niečo lepšie ako tie najlepšie En B,C padáky.  Preto si s ním dovolím aj niekoľko krát za deň preletieť celkom pekný triangel cca 30km. Tak isto priebojnosť proti vetru je super, padák podľa mojich meraní  na zaťažení okolo 190kg letí 50-51km/h

Čo sa týka pohodlného vyklesávania, dajú sa bez problému spraviť veľké uši, ktoré nemusíte držať, ale si ich na poistke zaistíte, veľmi prmakaný  a pritom jednoduchý systém.

S padákom sa bez problémov môžete vyhrať, do špirály ide krásne, je to ozaj pôžitok.

Pristátie je bez problémové, lebo jeho min. rýchlosť je dosť nízko a výkon je ešte dostačujúci. Ak ho chcete prebrzdiť, tak neviem či sa vám to podarí, lebo mne sa to nepodarilo, také veľké sily boli v riadení pred odtrhnutím prúdnic.

Ak všetko zhrniem, tak mi vychádza, že Safari je vhodný, aj na profesionálne zlietavanie, aj na termické lietanie, no mne  najviac vychádza,  že na cross country lietanie je ako vyšitý a dá sa s ním uletieť aj krásny prelet.

Mne osobne sa na padáku najlepšie lieta pri zaťažení okolo 180kg, vtedy sú sily v riadení primerané a padák vôbec nestráca na točivosti, možno trošku na výkone.  Lietanie blízko spodnej spodnej hranice zaťaženia je absolútne bezproblémové a Safari ma prekvapil perfektnou točivosťou aj pri takomto malom zaťažení. Čo sa týka lietania na hornej hranici zaťaženia, čakal som podstatne väčšie sily v riadení, na ktoré som bol zvyknutý u svojich predchádzajúcich tandemov, ale  Safari aj v tomto bode perfektný a nie náhodou ho dal výrobca certifikovať na lietanie  PPG, kde je odtestovaný na 360kg!!!

Cena padáku je takisto veľmi zaujímavá.  Pre Slovenský trh  - 2450Eur....čo je na tandem takýchto kvalít naozaj super J

 

PERFECTFLY SPONZORI

        sport rysy

                    143x155-images-stories-logo gazi

<param name="movie" value="g.swf" />
<param name="quality" value="high" />
<param name="allowScriptAccess" value="always" />
<param name="wmode" value="transparent">
<embed src="/g.swf"
quality="high"
type="application/x-shockwave-flash"
WMODE="transparent"
width="468"
height="60"
pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"
allowScriptAccess="always" />
</object>