You are here:

Konečne poriadny prístroj- OUDIE 3

E-mail Vytlačiť PDF

      Oudie3-1naviter oudie 3

Po vyvrcholeni internych problemov talianskeho vyrobcu compass ostali majitelia spickovych pristrojov c pilot pro bez servisu a dalsieho kontaktu....taktiez mnozstvo ludi, ktori uvazovali o kupe pristroja na lietanie , ktory by zodpovedal poziadavkam pilotov 21.storocia zostali bez moznosti kupy niecoho spolahliveho. Brauniger(Flytec) slubuju uz roky uvedenie noveho modelu pre narocnych.....stale nic.
Zostal som velmi prijemne prekvapeny, ked mi Jurij Vidic na MS v Bulharsku ukazal novy pristroj od Slovinskeho vyvojara leteckeho softu NAVITER. Krabicka je len o nieco vacsia ako Compeo a neporovnatelne lahsia ako C pilot pro. Spociatku som bol troska skepticky - nepacil sa mi "zrnity" display a takisto mi NAVITER ako firma nic nehovoril.... Na Serial cupe som sa stretol s majitelom tejto Slovinskej firmy , slovo dalo slovo a ja som si OUDIE 3 vyskusal v realnych podmienkach. Na pultiku som mal obidva pristroje Oudie 3 aj C pilot. Ihned po starte mi bolo jasne preco sa Naviter rozhodol pre tento typ displeja. Kedze riadkovane (raster) je troska redsie ako pri C pilot , umoznuje to ovela lepsiemu prepustaniu svetla ako displej s vysokym rozlisenim a kym na C pilotovi som topo mapy takmer nevidel u Oudie boli vsetky kresby jasne a zretelne!!! Zvuk varia som si zapol az neskor a uz som som ho viac nevypol-tlakovy senzor je fakt nieco!!! Na akustiku som si zvykol takmer okamzite a to som naozaj haklivy na roz e zvuky typu Digifly....Co sa tyka ostatnych funkcii je to podla mna to iste ako C pilot (automaticke prepinanie okien -napr START , KLZANIE,TERMIKA ,ktore si moze uzivatel nastavit podla svojich predstav)s tym rozdielom , ze Oudie ma nahrate v internej pamati obrovske mnozstvo map na ktorych najdete aj tie najmensie dedinocky a to je tam "vtrepany" cely svet. (Zatial prvy pristroj ku ktoremu nepotrebujes navyse mapove gps). Dalsou vyhodou je dlhsia vydrz baterie a to az 12 hodin pri plnom vykone.... Priaznivci XC lietania si tu najdu FAI triangel optimizer, ktory je fakt vynikajucim pomocnikom pri "natahovani" FAI trianglu. Displej je naozaj velmi dobre citatelny s neskutocnym farebnym kontrastom. Takisto som si troska "preklepol" tohto Slovinskeho vyrobcu a zistil som, ze sa jedna o serioznu fimu ,ktora je na leteckom trhu uz vyse 10 rokov a doteraz predala viac ako 3000 pristrojov Oudie (Oudie 1,2,3) a mnozstvo softu pre plachtarov a vetronarov co je pre mna zarukou dobreho servisu. Cena na nasom a Ceskom trhu je stanovena na 799Eur s DPH. Viac foto

Posledná zmena ( Pondelok, 25 November 2013 18:15 )  

PERFECTFLY SPONZORI

        sport rysy

                    143x155-images-stories-logo gazi

<param name="movie" value="g.swf" />
<param name="quality" value="high" />
<param name="allowScriptAccess" value="always" />
<param name="wmode" value="transparent">
<embed src="/g.swf"
quality="high"
type="application/x-shockwave-flash"
WMODE="transparent"
width="468"
height="60"
pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"
allowScriptAccess="always" />
</object>