You are here:

MENTOR 3 - XC PREDATOR :)

E-mail Vytlačiť PDF

Kedze sme sa nevedeli dockat, kedy vyskusame M3 v termike, pri prvom náznaku termického počasia v Bassane okamžite balíme kufre a mastíme ...... Bassano nás privítalo zacirrovanou oblohou a horami snehu od 500mnm. Slniecko zubaté , ale na vytvorenie termických podmienok to stacilo. Polietali sme cca 2,5 hodky a odleteli okolo 40km. Druhy den boli podmienky ovela lepsie a vyzivnejsie s dostupmi takmer 1800mnm a stupakmi do 6m/s - nalet 4 hod. cca 60km, treti den zamracene frontalnou oblacnostou vsade tien , iba slabe stupaciky - nalet 2 hod. preletene cca 50km.

nova mentor 3

Takže poďme bilancovať:Nechcem sa tu venovať rôznym technickým detailom, ktoré odlišujú M2 od M3.... Mentor 3 je naozaj dôstojným nástupcom svojho predchodcu M2.  Jeho obrovskou zbraňou je perfektný a presný handling spojený s neuveriteľnou stúpavosťou. Maximálna rýchlosť je vyššia o 2-3 km/hod oproti M2, takže sa dostávame na neuveriteľných 54-55km/hod (nechápem prečo Ziad na svojej stránke opisuje zvýšenie rýchlosti iba o 1km/hod.....zrýchlenie je evidentné ked zmáčkneš kladku po kladku a ak prešliapneš kladky , tak to naozaj fičí...), čo je méta nedosiahnuteľná pre takmer všetky EN C padáky. TENTO PADÁK FAKT LETÍ....:)!!!!!. Štart , pristátie, špirála, uši, zaklopenia a ostatné základné figúry sú takmer totožné s Mentorom 2 , čo však nie je totožné, je jeho výkon a pocit , že sedíš na niečom EXTRA. Handling s maximálnym feedbackom aký som doposiaľ v tejto triede nezažil- Jednoducho je to padák stvorený na dlhé XC prelety v drsných podmienkach pre dobrého pilota, alebo pre stredného pilota do klasických Slovenských podmienok. Padák perfektne reaguje na ovládanie pomocou zadných popruhov , takže lietanie na speede je naozajstným zážitkom....  Pri točení stúpakov krásne centruje, nesklzáva , nepretáča zbytočne- jednoducho točenie ma na ňom baví najviac-nemá nikto šancu :) Myslím si , ze sa máte na čo tešiť a ambicióznejší standard piloti máte podľa mňa jasnú voľbu na túto szónu- M3! Tento rok bude XC jednoznačne v znamení týchto padákov , pretože potenciál tohto padáku je neuveriteľný. Nič nie je zadarmo ani perfektný výkon, či maximálka 55Km/hod-takže pozor! tento padák nepatrí do rúk začínajúcim pilotom, ktorí práve skončili kurz !!!!!! - to určite NIE!

a bonbónik na záver: keďže sme sa vďaka tvrdej práci dostali na vyššiu pozíciu v rámci NOVA, vieme tento padák ponúknuť za naozaj super cenu-ešte nižžiu ako bola cena Mentor 2 ! (cena M3 sa tak momentálne dostáva na cenu napr Gradientu Nevada!) netreba zabúdať, že v cene je zahrnuté: 3 ročná záruka, ročné havarijné Casco poistenia, Ruksak, speed, .....a perfektný servis :).

Posledná zmena ( Štvrtok, 21 Február 2013 15:27 )  

PERFECTFLY SPONZORI

        sport rysy

                    143x155-images-stories-logo gazi

<param name="movie" value="g.swf" />
<param name="quality" value="high" />
<param name="allowScriptAccess" value="always" />
<param name="wmode" value="transparent">
<embed src="/g.swf"
quality="high"
type="application/x-shockwave-flash"
WMODE="transparent"
width="468"
height="60"
pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"
allowScriptAccess="always" />
</object>