You are here:

Perfectfly "XC Camp" jeseň 2014 Kobarid, Lijak, Bassano

E-mail Vytlačiť PDF

P80327764

S radosťou konštatujeme fakt, že naša PG komunita sa nám pekne rozrastá a ľudí, ktorí tento šport berú vážne je viac a viac :).  Troška horšie sa ale pozerá na úsilie pilotov, ktorí naozaj chcú, ale z rôznych dôvodom im to nejde podľa ich predstáv a niektorí dokonca začínajú byť z toho riadne znechutení. Dalšia skupinka pilotov tu je zasa tá, ktorá už tieto "boliestky" ofúkala, no nevedia sa pohnúť výrazne ďalej ..... S Pištom sme sa dohodli, že v tomto roku by sme radi zorganizovali XC Camp, kde by sme chceli pilotom odovzdať naše XC skúsenosti a tak troška pomôcť aby sa pohli všetci o poriadny krok ďalej a spoznali krásy lietania v horách, ktoré nie sú vôbec až takým strašiakom, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

XC Camp bude zameraný hlavne na :

1. rozbor počasia v danom regióne

2. rozbor terénu

3. taktika plánovania XC letov

Samozrejmosťou XC Campu budú prednášky vedené pilotmi (Pišta a Peter Vyparinovci), ktorí majú bohaté skúsenosti z pretekov a XC lietania a už dlhé roky patria do úzkej špičky Slovenského paraglidingu ( 1. a 2. miesto ). Prednášky budú zamerané na meteorológiu a rozhodovanie sa pri XC lietaní.

Najvýznamnejšou časťou XC Campu bude samozrejme rozbor lietania v horách, jeho nástarhy , nebezpečenstvá, ale samozrejme taktiež výhody a návody ako tieto výhody využiť pri XC lete.

P9052868

XC Camp (ak bude dostatok záujemcov) bude na jeseň , kedy podmienky na výuku lietania v horách sú ideálne. Termín nie je pevný, stanoví sa podľa počasia a to na 5 dní, to znamená aj s cestou 6 dní. Výber terénu bude závislý od počasia, takže sa počas kurzu môže stať, že navštívime viacero významných horských terénov :). Počas letu je študent na rádiovom spojení s inštruktorom, ktorý počas letu komentuje dôvody konkrétnych rozhodnutí a "ťahá" za sebou svojich študentov. Takisto inštruktor upozorní na prípadné chyby študenta. Tento spôsob výuky je jedinečný a najefektívnejší, kladie však tie najvyššie nároky na inštruktorov.

Každý záujemca po úspešnom ukončení kurzu dostane pil. licenciu B (IPPI4). Podmienkou účasti je:

-platný pilotný preukaz min typu A (IPPI3)

-vlastná výstroj vrátane vysielačky

-poistenie

-nálet v termických podmienkach min. 10hod.

Ubytovanie bude v kempoch, alebo v hoteli (komu , čo viac vyhovuje), doprava vlastná , alebo v prípade záujmu vieme dopravu zabezpečiť my (pre 12 pilotov) našimi dodávkami :).

Cena XC Campu je stanovená na 190Eur na osobu.

V cene je zahrnuté:

-vývozy na štart ( pre ľudí, ktorí pôjdu našim autom ) - to som musel dodať dodatočne pretože kvôli veľkému záujmu to ináč nepôjde a budeme musieť chodiť na štarty viacerými autami.

-každý deň pred letom rozbor meteo situácie, rozbor špecifík terénu, plánovanie trasy

-prednášky týkajúce sa XC lietania

-zvozy z trasy

-stiahnutie tracklogov a rozbor jednotlivých letov

-Perfectfly party :)

 

cena nezahŕňa:

- dopravu na miesto XC Campu (vieme zabezpečiť - cena závisí od počtu ľudí - max. 100Eur)

- poistku na PG

- ubytovanie, stravu

- miestne  poplatky za štartovacie a prisávacie plochy

 

Počet účastníkov je obmedzený na 15 ľudí a takýto XC camp organizujeme len raz za X rokov, takže ........píšte, volajte, postujte,... hláste sa :)

P9012813

Peter a Pišta

Posledná zmena ( Streda, 20 August 2014 18:36 )  

PERFECTFLY SPONZORI

        sport rysy

                    143x155-images-stories-logo gazi

<param name="movie" value="g.swf" />
<param name="quality" value="high" />
<param name="allowScriptAccess" value="always" />
<param name="wmode" value="transparent">
<embed src="/g.swf"
quality="high"
type="application/x-shockwave-flash"
WMODE="transparent"
width="468"
height="60"
pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"
allowScriptAccess="always" />
</object>