You are here:

VIVAT COLOMBIA !

E-mail Vytlačiť PDF

colombia

Konečne doma :). Ale Kolumbia (Colombia) stojí za návštevu každého paraglidistu....je to taký para-raj.  My sme toho moc nestihli, pretože sme mali len veľmi málo času mimo pretekov, ale čo sme nestihli tento krát, to ako dúfame,  stihneme na budúce :). Preteky boli dosť náročné veď sa lietalo takmer každý deň a nalietali sme takmer 70 hodín. Organizátori otvárali štartové okná dosť zavčasu (cca 10.30) a tak museli byť vývozy už od 7:00 takže si asi viete predstaviť náš každodenný režim. Za všetko asi veľa napovie to, že za posledných 72 hodín sme spali asi 50hodv lietadle, v aute, u kamošov v Rakusku a doma, ked sme prisli okolo polnoci , tak sme sa obidvaja prebudili az neskoro poobede....jednoducho telo si pýta svoje , ale stálo to za to! Predmajstrovstvá Sveta pre nás dopadli troška horšie ako sme očakávali (konečné umiestnenie v prvej dvadsiatke zo 150 pilotov) ale bola to zrejme daň za spoznávanie nového terénu.....Medzinárodné majstrovstvá Kolumbie dopadli už o čosi lepšie, kedy sme siahali po medailových umiestneniach (cca110 pilotov z celého Sveta) a nakoniec sme obsadili 4. a 8. miesto.....Počas obidvoch pretekov sme sa snažili lietať v predu a hlavne Pišta niektorými svojimi rozhodnutiami vyčaroval údiv a uznanie na strane súperov (nebyť tých koncoviek a absencie  dávky šťastia tak neviem, neviem....).  Chceli by sme aj  na tomto mieste poďakovať sponzorom :  Dušky Letošník, Marián-Lobo Paulišinec, Andrej -Baďo Gmitter, MUDr. Boris Hanuščak , Igor Garstka, ERBY-statika stavieb , GAZI-statika stavieb, Marek Poklemba (BEPO) a kámo Miro z Liptovskeho Mikuláša , ktorí nám svojou financnou podporou pomohli zučastnit sa týchto dvoch nádhernych pretekov a tak cez nas pomohli zviditelniť Slovensko aj v tejto vzdialenej časti sveta. Sponzoring pre individálne športy ako taký na Slovensku takmer neexistuje....oslovili sme viac ako 100 spoločností....s nulovou úspešnosťou :( a  tak Vaša podpora drahí naši pritelia bola absolútne rozhodujúcim faktorom. 

Celkovo hodnotíme naše účinkovanie v Kolumbii veľmi pozitívne. Odnášame si odtiaľ množstvo nezabudnuteľných zážitkov , nových priateľstiev a nezabudnuteľne pohostinných vždy usmiatych Kolumbijcov ochotných kedykoľvek nezištne pomôcť úplne cudziemu človeku.

Peťo a Pišta

 

P.S.

 

Lietanie v Kolumbii je veľmi bezpečné aj čo sa týka lietania (za celé preteky iba 2-3 záložky), aj čo sa týka bezpečnostia ako takej. Na budúci rok plánujeme našu výpravu troška rozšíriť a záujemcov naučiť čo-to o preletoch a súťažnom lietaní. Tento terén je na to zatiaľ najvhodnejší terén na výuku  s akým sme sa kedy stretli !!!!

viac o našej výpravy do Kolumbie na FB Perfectfly

Posledná zmena ( Streda, 29 Január 2014 18:35 )  

PERFECTFLY SPONZORI

        sport rysy

                    143x155-images-stories-logo gazi

<param name="movie" value="g.swf" />
<param name="quality" value="high" />
<param name="allowScriptAccess" value="always" />
<param name="wmode" value="transparent">
<embed src="/g.swf"
quality="high"
type="application/x-shockwave-flash"
WMODE="transparent"
width="468"
height="60"
pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"
allowScriptAccess="always" />
</object>