škola paraglidingu

You are here:

PWC ITALY

Od nedele 4.5.08 začína 1. kolo svetového pohára, ktoré sa bude konať v Poggio Bustone (Italy) blízko Ríma. Slovensko budú zastupovať:

  • Peter Vrabec
  • Jarik Janduch
  • Adam Žemba
  • Štefan Vyparina

Budem sa Vám snažiť priblížiť atmošku pretekov...

Nedeľa - 4.5.

V sobotu ma z Ríma priviezol Jaro Rindoš, za čo som mu veľmi vďačný. Prvý súťažný deň, počasie ráno super - o 9,30 odchádzame na štart. Keďže je to kopec orientovaný na západ, briefing je až o 12,30 a okno je otvorené o 12,50. Štart o hoďku neskôr. Trať je cik-cak po hrebeni o dĺžke 73km. Fúka dosť svižný severný vietor okolo 7m/s. Vo vzduchu je to pohoda, len ten môj nový padáčik mi asi o 1 veľkosť urobili väčší a tak som len balónoval. S lietaním to nemalo nič spoločné, proti vetru som nemal šancu a tak na 32-om km pristávam. Požiadal som o zmenu, lebo 15 litrov vody so sebou brať to je nezmysel, uznali mi to a tak od zajtra lietam na svojom miláčikovi.

pwc italypwc italypwc italypwc italypwc italy

Pondelok - 5.5.08

Počasie nič moc, zamračené s vysokou a strednou oblačnosťou a aj cez to všetko nás organizátor vyváža na štart. Na štarte je dnešný deň definitívne zrušený. Ideme si voľne polietať. Viac zajtra

Utorok 6.5.08

Super počasie od rána. Vývoz na kopec je o 9,30 a prvé kumulky sa objavujú už od 10hod. Na naše počudovanie dosť cestujú od chrbta. rať bola cez 4 ot. body 52km niečo po horách, niečo do rovín. Škoda, že taká krátka na také super počasie. Do cieľa dnes dolietava 110 pilotov. Žial, mne sa dolet nepodaril, aj cez to všetko som si super polietal. Z našich sa super umiestnil Peter Vrabec na 11. mieste, naozaj sa mu tu darí.
Večer nás všetkých odvážajú do veľkého miestneho hotela, kde je pre nás pripravených niekoľko chodov. Hodujeme neskoro do noci, okolo polnoci prichádzame do campu.

Streda - 7.5.08

Počko ráno zase super, na kopec odchádzame o 10,30. Organizátori vypisujú trať cez 6 otočných bodov o dĺžke 77km. Žiaľ po 1,5h letu je task kvôli nebezpečným mrakom a prehánkam zrušený.

Štvrtok - 8.5.08

Zase super počasie, ráno hmla. Po príchode na kopec organizátori vypisujú trať cez 6 otočných bodov o celkovej dĺžke 68km. V štartovom cilindri bola mela a museli sme tam vydržať asi 30min a každý chcel byť čo najvyššie. Čelo pelotónu sa rozdelilo na dve skupiny. Jedna letela po rovinách a druhá po horách►tá to mala lepšie a tak prileteli asi 14min pred nami. Najlepšie zo Slovákov aj z Čechov ja na tom Cimo po dnešnom tasku je na 9.mieste

Piatok - 9.5.08

Super deň, organizátori na večernej party sľubujú dlhý task jedným smerom. Nakoniec vypisujú štreku 113km. Zo začiatku sú podmienky veľmi slabé a kopa pretekárov bojuje, aby sa udržala vo vzduchu.
Podmienky sa ale do hodiny vylepšujú a termika začína byť výživná. Stupáky turbulentné do 8m/s, výška základní je okolo 3200-3300m. Proste super deň. Pri poslednom doklze do cieľa dotáčame 3200m a 20km.doklz super. Je niečo po 5h a opadanie máme pod 1m/s. Všetko ide hladko, ale keď sa dostávame ku cieľu, zistujeme, ze je v závetrí a hrebeň nás strašnou silou zhadzuje dole. Už nám treba len necelych 5km, ale je to proti vetru.Ja sa zachytávam tesne nad zemou v závetrí v turbulentnom stupáku, ktorý hasne v 1100m. Cieľ je v 700m. Ešte to potiahnem na cieľ a tak pristávam niečo viac ako 2km pred páskou.
Dozvedám sa, že v cieli je len 5 ľudí, ale to uvidíme zajtra vo výsledkoch. To je 20 km doklz.

Sobota - 10.5.08

Na štarte fúka silný severovýchod a task je zrušený. Vyhlásenie víťazov s party je o 19 hod na námestí. Dnes odchádzam do Ríma a zajtra letím domov. Ešte jeden večerný pohľad z Poggio - je to tu fakt nádhera.

Fotogaléria zo súťaže:

PWC ITALY paraglidingPWC ITALY paraglidingPWC ITALYpwc italypwc italypwc italypwc italypwc italypwc italypwc italypwc italypwc italypwc italypwc italypwc italypwc italy

 

PERFECTFLY SPONZORI

        sport rysy

                    143x155-images-stories-logo gazi

<param name="movie" value="g.swf" />
<param name="quality" value="high" />
<param name="allowScriptAccess" value="always" />
<param name="wmode" value="transparent">
<embed src="/g.swf"
quality="high"
type="application/x-shockwave-flash"
WMODE="transparent"
width="468"
height="60"
pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"
allowScriptAccess="always" />
</object>