PZP online

Online zisťovanie ceny poisteniaHľadáte už dlhšie také poistenie, ktoré by vám najviac vyhovovalo? Pochodili ste už mnoho poisťovní, ale ešte vám niektoré chýbajú, aby bol váš zoznam na porovnanie ponúk kompletný a aby vám žiadna ponuka neunikla? Tieto zdĺhavé procesy môžete hodiť za hlavu. My vám ponúkame oveľa jednoduchšie a rýchlejšie riešenie získania a porovnania poistných ponúk. Tým riešením je PZP online, vďaka ktorému si urobíte výpočet ceny od rôznych poisťovní a zároveň aj porovnanie možností. To všetko vás nebude stáť ani cent. Najlepšie ponuky PZP mi zobrazil web, ktorý je zadarmo. Jedine ak vás to pripraví o 10 minút času. V porovnaní s osobným zisťovaním je to však zanedbateľný údaj. V čom je ešte uzatvorenie PZP online lepšie než iné možnosti? Dozviete sa nižšie.

Zákonná povinnosť mať PZP online…

Nie každý si plne uvedomuje, že povinné zmluvné poistenie je naozaj povinné a nejde len o klamlivý názov. Jeho povinnosť vyplýva zo zákona a týka sa nielen osobných automobilov a iných motorových vozidiel, ale aj tých nemotorových. Hlavne takých, ktoré vstupujú do cestnej premávky a svojou prevádzkou (a váhou) by mohli spôsobiť iným účastníkom škody na majetku alebo na zdraví. Teda ide napríklad o:

Zákon určuje aj výšku minimálneho poistného krytia, ktorú musí každá poisťovňa rešpektovať, aj v prípade uzatvorenia PZP online. Pri spôsobených zdravotných škodách dosahuje 5 miliónov eur a pri škodách na majetku kryje do 1 milióna eur. Krytie si je možné navýšiť, no v tom prípade pôjde pravdepodobne hore aj cena poistného.

Pri spôsobení škodovej udalosti alebo dopravnej nehody si poistený málokedy uvedomí, že na odškodnení poškodených sa musí podieľať. Samotné zákonné poistenie zabezpečuje to, že to nebude v 100% miere. Výšku spoluúčasti poznáte ešte pred uzatvorením poistnej zmluvy. Čiže ak je toto u vás rozhodujúcim faktorom, porovnanie PZP online vám zobrazí aj tieto parametre. Väčšinou platí, že čím je výška spoluúčasti poisteného nižšia, tým je poistné vyššie.

Porovnanie PZP online

Počuli ste už o poistnej kalkulačke? Ide o nástroj, ktorým si môžete urobiť bezplatné porovnanie poistných ponúk a nezáväzne si všetky tieto možnosti prezerať. Aby ste jej všetky výhody objavili, najlepšie urobíte, ak si ju sami a najlepšie hneď, vyskúšate. Stačí, ak si otvoríte hore uvedenú stránku, tá vás na najlepšiu kalkulačku na výpočet PZP online presmeruje. Nachystajte si technický preukaz poisťovaného vozidla, pokiaľ jeho údaje neviete spamäti. PZP porovnanie môžete spraviť cez link.

Po otvorení formulára zadajte EČV daného prostriedku. Niektoré technické parametre sa vypíšu sami. Ak si chcete urobiť online porovnanie PZP na motorové alebo nemotorové vozidlo, ktoré nemá priradené evidenčné číslo, vyberte spodnú možnosť. V nasledujúcom kroku sa budú požadovať ďalšie technické údaje a niektoré skutočnosti ohľadom osoby poistníka. Po tom, ako všetko vypíšete, formulár odošlite. Zopár sekúnd počkajte.

Na obrazovke vám pravdepodobne začali vybehovať viaceré poistné ponuky. Najlacnejšie PZP online sa zvykne zobraziť ako prvé, za ním nasledujú ďalšie možnosti. Ak máte dilemu, či vám to najlacnejšie bude stačiť, vedzte, že spĺňa zákonom stanovené poistné minimá. Drahšie povinné zmluvné poistenie môže obsahovať širšie možnosti, niektoré poisťovne dokonca ponúkajú v rámci tejto poistnej zmluvy aj havarijné riziko. To, čo hľadáte, ale určite viete najlepšie. Pokiaľ vám ide o cenu, to najlacnejšie PZP sa vám určite zobrazí. Ak hľadáte niečo „náročnejšie“, s porovnaním online to určite nájdete. Všetky možnosti budú zobrazené prehľadne a ich podmienky si môžete aj osobitne naštudovať.

Na výber máte poisťovne ako napríklad:

• Allianz,
  • Kooperativa
  • Onlina
  • Genertel
  • Komunálna poisťovňa
  • Uniqa atď.

Na rozhodnutie o PZP máte kopec času

Aj keď ide o relatívny pojem. Ak vám už „prihára“ a aktuálna poistná zmluva vám o pár dní končí, veľmi veľa času na výber nemáte. V opačnom prípade áno. Vo výhode sú tí, ktorí si PZP online vyhľadávajú priebežne v prebiehajúcom poistnom období. Ak nájdete výhodnú ponuku, požiadať o ňu môžete s tým, že začne platiť vtedy, keď si sami určíte. Nezabúdajte, že ak nájdete výhodnejšiu ponuku, ako je vaša súčasná, od súčasného poisťovateľa môžete zmluvu vypovedať. Najneskôr 6 týždňov pred ukončením zmluvy.

Ak teda netlačí čas vás, porovnanie na vás nebude naliehať s tým, aby ste si už konečne niečo vybrali. K ponukám PZP online sa môžete vrátiť kedykoľvek počas dňa či noci. Stále to bude bezplatné a nezáväzné. Pokiaľ už máte favorita, požiadať oňho môžete opäť veľmi rýchlo a jednoducho. Na vybranú ponuku kliknete, dopíšete niekoľko osobných údajov, odošlete ich a nateraz máte hotovo.

Na mail vám prípade potvrdenie o uzatvorení PZP online s niektorými dôležitými dokumentmi. Jedným z nich bude faktúra, ktorú sa určite snažte zaplatiť čím skôr. Ďalším je zelená karta, ktoré, ako určite viete, je najpodstatnejším dokladom pri cestných kontrolách. Jej neplatnosť alebo neprítomnosť sa vysoko pokutujú. Napriek tomu, že táto karta na mail je dočasná, má 30-dňovú platnosť, plne nahrádza počas tejto doby originál. Preto si ju nezabudnite vytlačiť!

Poisťovňa vám originály dokumentov PZP z online žiadosti zašle akonáhle zaevidujú zaplatenie vášho poistného. Preto zdôrazňujeme, aby ste zaplatenie faktúry neodkladali na poslednú chvíľu, nakoľko istý čas potrebuje prevod peňazí, ich zaevidovanie, vystavenie dokumentov a ich odoslanie.

Tak a to je celý proces od porovnania PZP online až po uzatvorenie poistnej zmluvy.