Kategórie
Uncategorized

Cenník PZP podľa výkonu vozidla (kW)

Pri výbere povinného zmluvného poistenia (PZP) je jedným z kľúčových faktorov určujúcich cenu výkon vozidla vyjadrený v kilowattoch (kW). V tomto článku vás prevedieme cenníkom PZP s využitím príkladu tabuľky, ktorá vám pomôže lepšie pochopiť, ako výkon vozidla ovplyvňuje cenu poistenia.

Ako výkon vozidla ovplyvňuje cenu PZP

Všeobecne platí, že čím vyšší výkon vozidla (vyjadrený v kW), tým vyššia je cena PZP. Poisťovne to odôvodňujú tým, že silnejšie vozidlá predstavujú vyššie riziko v prípade nehody. Avšak, treba pripomenúť, že výkon vozidla je len jedným z mnohých faktorov, ktoré poisťovne berú do úvahy pri výpočte ceny PZP.

Nasledujúca tabuľka poskytuje príklad toho, ako sa môže cena PZP líšiť v závislosti od výkonu vozidla. Pozor, hodnoty v tabuľke sú len ilustračné.

Výkon (kW) Cena PZP (€/rok)
do 50 150
51 – 75 180
76 – 100 210
101 – 125 240
nad 125 270

Čo je ešte potrebné vedieť

Kým výkon vozidla je dôležitým faktorom pri určovaní ceny PZP, nie je jediný. Poisťovne berú do úvahy aj nasledujúce faktory:

  1. Vek a skúsenosti vodiča: Mladší a menej skúsení vodiči často platia vyššie poistné.
  2. Lokalita: Miesto bydliska môže tiež ovplyvniť cenu PZP, pretože niektoré oblasti sú považované za vyššie rizikové.
  3. História vodiča: Vaša minulá história nehôd a poistných udalostí môže tiež výrazne ovplyvniť cenu PZP.

Výkon vozidla je dôležitým faktorom pri určovaní ceny PZP, ale nie je jediným. Je dôležité brať do úvahy aj ostatné faktory, ako sú vek a skúsenosti vodiča, lokalita a história vodiča. Porovnávanie ponúk od rôznych poisťovní môže byť tiež užitočné pri hľadaní najlepšej ceny PZP.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *